GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #281

WYDAWNICTWA:

–   Galakta utrzymuje dobry kontakt z fanami Descenta, a dokładniej z tymi którzy dysponują dodatkiem Legowisko Jaszczura. Udostępnia im mini kampanię dającą możliwość rozegrania wszystkich scenariuszy z dodatku jako jedną spójną opowieść. Według wydawnictwa czas potrzebny na jej rozegranie to jedynie 5 do 8 godzin.

Lacerta przypomina o możliwości zakupu 4 gier w promocji świątecznej bezpośrednio u wydawcy. Zestaw kosztuje 270zł co przy porównaniu z ofertą sklepów planszówkowych jest rzeczywiście okazyjną ceną.

–   EGMONT we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym reklamuje SZACHY SOLO. Opis niezbyt obszerny ale wygląda na interesującą propozycję dla szachistów w wieku od 8-108 lat i różnych stopniach zaawansowania.

–  Dla zainteresowanych Tajemniczym Domostwem – najnowszą grą Portalu – wydawnictwo udostępniło kolejny materiał video – przykładowa rozgrywka. Prezentuje Walec i przyjaciele.

–   Jak informuje wydawnictwo Phalanx ich dwie gry Świat Dysku: Wiedźmy i STEAM: Wyścig do Bogactwa wracają do sprzedaży. Ponadto wszyscy, którzy zakupili “Wiedźmy” z błędnie wydrukowanymi żetonami łatwych problemów, mogą zgłosić się do sklepów, w których nabyli grę lub bezpośrednio do wydawnictwa gdzie uzyskają informację o możliwości bezpłatnej wymiany wadliwych elementów.

–   Temat wadliwych elementów w grach i ich wymiany pojawił się niedawno na forum.gry-planszowe.pl w wątku poświęconym podcastowi 2pionki. Inspiracją do dyskusji była jedna z wypowiedzi Ignacego Trzewiczka w ostatnim odcinku audycji.

–   Fabryka Gier Historycznych donosi na Facebooku o pojawieniu się modułu do swojej gry “Sigismundus Augustus” dla silnika VASSAL. Fanom umożliwi to granie na odległość a niezdecydowanym wypróbowanie gry. Ponadto rozdzielczość grafik zawartych w module jest naprawdę przyzwoita, a stąd już tylko jeden krok do samodzielnego wydrukowania gry do testów.

BLOGI:

–   for2players w trzech akapitach i fotografii przedstawia swoje pierwsze wrażenia związane z Zimną Wojną (Twilight Struggle). Na razie odkrywczego, więc chyba musimy poczekać na obszerniejszą recenzję.

–   Trzecia odsłona Poessenowego grania od Katarzyny Ziółkowskiej. Tym razem wrażenia z rozgrywek na tegorocznym GRAMY. Oprócz opisu słownego dostajemy też trochę liczb – porównanie ocen swoich i tych, które dany tytuł uzyskał od innych graczy na sali, dla ośmiu gier.

–  Przystanek Legnica zamieszcza wywiad z ilustratorem gier – Oliverem Freudenreichem. Znajdziemy tam kilka zdań o jego pracy i ulubionych grach oraz krótką anegdotę związaną z grafikami do jednej z gier. Fani ilustracji artysty nie będą w pełni zadowoleni z jego odpowiedzi na pytanie o plany na przyszłość :).

–   Neuroshima Hex ułatwia życie graczom i uzupełnia zestaw porad taktycznych dodając wpisy dotyczące armii Borgo.

–   Michał Ozon przedstawia pierwszą część opisu epickiej rozgrywki pomiędzy trzema alianckimi generałami – Montgomerym, Pattonem i Bradleyem. Osoby zastanawiające się nad zakupem powinny uważać – rozgrywkę zaprezentowano w wyjątkowo przystępny sposób, co powoduje, że samemu chciałoby się zasiąść do stołu. Stąd już mały krok do uszczuplenia swojego portfela.

RECENZJE: 

–   Przystanek Planszówka recenzuje grę Zombi! Ratuj się kto może!. Ocena 5/10 i jak wynika z końcowych akapitów i tak nieco naciągnięta z uwagi na votum separatum zgłoszone przez młodocianego współgracza :).

–   Dzieci przy planszy – krótko i na temat o Qwirkle. Ocena 5/5.

–  Rodzinna Rozrywka 24/7 recenzuje grę Budowa ZAMKU . Ocena 6/6 czym wydawnictwo Foxgames od razu chwali się na FB