Level 7 "Escape" – zapowiedź gry

Niedawno zapowiedziano oficjalnie nową grę kooperacyjną, utrzymaną w realiach survival horroru, która wyszła spod skrzydeł Willa Schoonovera. Mowa o Level 7 [Escape], która ukaże się za granicą dzięki wydawnictwu Privateer Press, odpowiedzialnego za wydanie RPG Force of Hordes. Ich najnowsze dzieło jest przeznaczone dla jednego do czterech graczy, którzy wcielą się w rolę skazańców osadzonych w podziemnym więzieniu. A konkretniej na poziomie siódmym wspomnianej twierdzy. Jest to miejsce gdzie strażnicy nie znają słów pokroju “sumienie” czy “litość”. Ironią losu jest fakt, że to tutaj prowadzone były badania nad obcą rasą, która … właśnie uciekła. Największym zagrożeniem stanowi strach i stanowi on oś całej rozgrywki. A zarazem stanowi narzędzie naszej zagłady, albo oręż  w walce o przetrwanie. Celem jest wydostanie się z morderczego piekła, jednak, aby tego dokonać, gracze będą zmuszeni, mimo wzajemnych oporów i niechęci, do wzajemnej współpracy. Nie jest to łatwe zadanie zwłaszcza gdy na każdym kroku czyha śmierć i nieprzychylny nam personel, który wzorem Half Life’a pierwszego, zechce zatrzeć wszystkie ślady. Włącznie z nami.

Gra ma kosztować 36 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki wyniesie to około 118 zł. Całość mieści się w solidnym, raczej standardowego formatu pudełku, a w środku znajdziemy całkiem sporo elementów.

* 47 elementów składowych mapy [duże kafle] * w sumie 138 kart
* 4 duże karty postaci
* 133 tokeny i znaczniki
* 28 kartonowych pionków z podstawkami
* 8 specjalnych kostek
* podręcznik z zasadami gry
* podręcznik z scenariuszami do gry

Po powyższym widać, że zapowiada sie ciekawy semi-cooperative o mobilnej planszy i dużym wachlarzu taktycznych możliwości. Pierwszym skojarzeniem zdaje się być Doom, choć w zupełnie innym wydaniu i bez demonów z piekła rodem. Graficznie Level 7 prezentuje się ciekawie co widać na udostępnionych przez wydawcę screenach. Możliwość tworzenia własnych scenariuszy oraz gra solo przeciw samej grze, są kolejnymi sporymi atutami tego tytułu, więc jeśli mechanicznie będzie stać na odpowiednim poziomie, to ma szansę uprzyjemnić zimowe wieczory dla spragnionych wrażen planszówkowiczów.

Czy gra dotrze do Polski i znajdzie zainteresowanie wśród naszych wydawców? Mam co do tego szczerą nadzieję, gdyż niewiele jest na rynku tytułów, które obsługują rozgrywkę jednosobową. Poza tym Level 7 mieści się w ramach finansowych każdego mniej lub bardziej zaawansowanego gracza, a miłośników gier kooperacyjnych u nas nie brakuje. Póki co odsyłam do oficjalnej strony gry, gdzie można dotrzeć do bardziej szczegółowych informacji na jej temat. Wszystkie niuanse najlepiej ilustruje jednak film promocyjny w angielskiej wersji językowej.

 

Nazwa: Level 7 [Escape]

Typ: semi-cooperativ, survival horror

PEGI: 14+

Czas gry: 30-60 minut

Cena wydawcy: 36 dolarów (~118 zł)

Data premiery: jesień/zima 2012

Projektant: Will Schoonover