Wczorajszy dzień był niesamowity. O godz. 10.00 wystartowały kampanie dwóch świetnych gier, którym mocno kibicuję, i na które z niecierpliwością czekam. Lumeria, której recenzję możecie przeczytać tutaj i Tkacze Burz – miks gry paragrafowej, RPG i planszówki, którą właśnie ogrywam i bardzo mi się podoba. Obie ufundowały się bardzo szybko (pierwsza w 4,5 godz, druga w 0,5 godziny) i mają już odblokowane mnóstwo celów a zapowiada się, że będzie ich jeszcze więcej.

Tkacze Burz – dlaczego warto wesprzeć?

Tkacze Burz to jak ktoś ostatnio napisał gra paragrafowa z bajerami. Tymi bajerami są: rozwój postaci, którą prowadzimy i walki rozgrywane na dedykowanych planszach.

Aktualnie podróżuję jak krasnolud Thymin przez nieznany mi bliżej świat, przeżywam przygody, podejmuje decyzje. Jeszcze za wcześnie bym napisał recenzję Tkaczy Burz ale mogę powiedzieć jedno: poczucie odkrywania nieznanego świata, niebanalne wybory oraz zaskakujące konsekwencje są niesamowite. Miałem pewne obawy, że może starcia prowadzone na planszy będą zbyt długie albo będą wybijać mnie z rytmu fabuły ale okazało się, ze tak nie jest. Potyczki są szybkie świetnie wpasowują się w klimat gry a konsekwencje wygranej i przegranej dla dalszej fabuły są różne. Zachęcam do poczytania opisu gry na stronie kampanii – nie ma tam żadnej marketingowej ściemy – to po prostu świetna gra i ciekawa historia.

Jeszcze tylko dzisiaj 15.07.2020 każdy wspierający otrzyma gratis:

 

Grę możecie wesprzeć na stronie kampanii https://wspieram.to/tkaczeburz

Dlaczego warto wesprzeć Lumerię?

Lumeria to dynamiczna gra dla dwóch osób, w której wcielamy się w mitologicznych bogów prowadzących swoje armie do celu określanego przez scenariusz. Proste zasady ale sporo możliwości. Losowość, która nie irytuje bo mamy możliwość jej modyfikowania, a poza tym generuje emocje i napięcie. Zróżnicowane armie i scenariusze zapewniają dużą regrywalność i chęć sprawdzenia rożnych taktyk. Póki co wszyscy recenzenci (nie tylko ja), którzy oceniali prototyp wyrażali się o grze bardzo dobrze. To gra, która nawiązuje do Summoner Wars ale jest jednak inna grą, w mojej opinii lepszą. Zachęcam do lektury recenzji.

Najkorzystniejszym zakupem jest wybór dwóch zestawów startowych: Wikingowie kontra Słowianie i Grecy kontra Rzymianie – warto bo każdą frakcją gra się zupełnie inaczej.

 

Dodatkowo dzisiaj (15.07.2020) do godz. 10.00 każdy kto zakupi dwa zestawy podstawowe otrzyma gratis: antyczne kości od firmy Q-Workshop.

Strona kampanii https://zagramw.to/lumeria

Gorąco polecam obie gry.
https://wspieram.to/tkaczeburz
https://zagramw.to/lumeria