Zapraszamy na XIX Falkon

Falkon jest interdyscyplinarnym festiwalem poświęconym kulturze inspirowanej szeroko rozumianą fantastyką. W ostatnich latach fantastyka z niszowej rozrywki ‘dla wybrańców’ stała się jednym z głównych nurtów popkultury, natomiast Falkon przez osiemnaście lat z lokalnego zlotu fanowskiego, wyewoluował w jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych festiwali fantastyki w Polsce. Co roku w odwiedzają nas tysiące miłośników, książek, filmów, komiksów i wszelkiego rodzaju gier.

W tym roku zabierzemy Was w niezwykłą podróż w czasie i cofniemy się do epoki dawnych Słowian. Co za tym idzie sięgniemy głęboko do naszych korzeni. Postaramy się możliwie najlepiej przybliżyć ich kulturę, obyczaje a co najważniejsze, mitologię słowiańską oraz to w jaki sposób przez wieki oddziaływała na nasze tradycje, a współcześnie popkulturę.

Podczas trzydniowej imprezy, odbędzie się ponad 500 wydarzeń związanych z szeroko pojętą fantastyką i kulturą alternatywną, a wśród nich:

  • spotkania z autorami książek;
  • prelekcje, wykłady i panele dyskusyjne, podzielone na bloki tematyczne;
  • konkursy, warsztaty, pokazy oraz wystawy;
  • wszelkiego rodzaju gry: elektroniczne, planszowe, karciane, bitewne, rpg i larp;
  • kilkadziesiąt stoisk handlowych, informacyjnych i programowych;
  • branżowe turnieje: NERD, KoSplay;

W ostatniej edycji Festiwalu Fantastyki Falkon wzięło udział ponad 9200 uczestników.  Pełni zapału, po ciepłym przyjęciu jakim obdarzyliście nas w zeszłym roku, pracujemy nad tym by jeszcze pozytywniej Was zaskoczyć. Chcemy udowodnić, że fantastyczne stworzenia oraz mityczne historie istnieją także poza wiekowymi podaniami ludowymi. Słowiańska kultura zaś przeżywa swój renesans i stale przenika do naszego otoczenia. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich na XIX Festiwal Fantastyki Falkon. Wspólnie bądźmy świadkami wschodu słowiańskich mitów!