Escape from Colditz. Wideorecenzja na Wojennik TV

Druga wojna światowa to nie tylko ofensywy i bitwy. To nie tylko starcia na morzu, w powietrzu i na lądzie. To również setki tysięcy jeńców, lokowanych w różnego rodzaju obozach i więzieniach. Jednym z tych więzień, do którego trafiali alianccy oficerowie, był offlag IV C, zlokalizowany w zamku Colditz. Od początku jego istnienia więźniowie podejmowali różne, czasami niezwykle pomysłowe i brawurowe próby ucieczek. Ucieczek, które będziemy mogli odtworzyć za sprawą jednej z głośniejszych gier, wydanych przez Osprey Games – Escape from Colditz.

Co znajdziemy w pudle z tym tytułem? Sprawdzam!

Michel Leviathan Sorbet

 

Game Details
NameEscape from Colditz (1973)
ComplexityMedium Light [2.24]
BGG Rank [User Rating]1572 [6.65]
Player Count (recommended)2-6 (3-6)
Designer(s)Bob Brechin, Brian Degas and Major P.R. Reid M.B.E., M.C.
Artists(s)Antonio Catalán and Peter Dennis
Publisher(s)Clipper, Devir, Factor Games, Gibsons, Nike and Cooper Española, S.A., Osprey Games, Parker Brothers and Smeets & Schippers
Mechanism(s)Card Drafting, Elapsed Real Time Ending, Roll / Spin and Move and Simulation
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter