Redvers’ Reverse. Wideorecenzja na Wojennik TV

Druga wojna burska nie jest tematem, który byłby jakoś szczególnie znany ani tym bardziej eksponowany w wojennych grach planszowych. Z tym większym zainteresowaniem sięgnąłem po tytuł wydany jakiś czas temu przez Legion Wargames, a traktujący o bitwie pod Colenso z 1899 roku.

Redvers’ Reverse jest grą dla jednego gracza, w której wcielimy się w rolę tytułowego generała Bullera. Naszym zadaniem będzie przekroczenie rzeki Tugela i rozbicie stacjonujących za nią burskich oddziałów. Nie będzie to jednak wcale takie proste!

Jak wygląda ten tytuł i jakie są moje wrażenia z rozgrywek? O tym w kolejnej recenzji na Wojennik TV!

Michel Leviathan Sorbet

Game Details
NameRedvers' Reverse: The Battle of Colenso, 1899 (2016)
ComplexityMedium [3.20]
BGG Rank [User Rating]8864 [7.50]
Player Count (recommended)1 (1-1+)
Designer(s)Godfrey Bailey and Geoff Noble
Artists(s)Knut Grünitz and Randy Lein
Publisher(s)Legion Wargames LLC
Mechanism(s)Area Majority / Influence, Area Movement, Dice Rolling and Simulation
Twitter

Michel Sorbet

Ma dwie Ojczyzny (Polska i Francja), ale jedno serce. Przygodę z planszówkami zaczął jeszcze w czasach gier wydawanych przez Sferę, Encore i Dragona. Potem w jego życie wtargnął M:TG, Rage CCG i kilka innych karcianek. Po kilku latach wrócił do gier planszowych - głównie do strategii sygnowanych przez GMT. Uwielbia wielostronicowe instrukcje, wyjątki od wyjątków i gry, nad którymi można siedzieć tygodniami. Dwoje wspaniałych Dzieciaków w domu sprawia jednak, że często grywa i w lżejsze tytuły.

Motto: "Świat jest w moich rękach".
Michel Sorbet
Twitter