GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #373

news-alt-iconSłowem wstępu:

Witam naszych czytelników i czytelniczki. Skoro ostatnio dużo słyszy się o wakacyjnych planach i pogodzie, to informuję, że w Bydgoszczy właśnie leje. Na polepszenie humoru zapraszam na porcję newsów z wczoraj. Na końcu znajdziecie też wiele informacji z zagranicy.

Blogi/serwisy:

Na stronie GamesFanatic.pl nie ukazało się wczoraj nic, o czym by nie pisał Radek we wczorajszej pigułce.

Przestały ukazywać się cotygodniowe podsumowania platformy ZnadPlanszy. Jednakże redaktorzy nie próżnują. Scheherazade opisuje o swoich skarbach. Dzieli się z czytelnikami swoimi specjalnymi wakacyjnymi torbami do gier planszowych. Ciekawe rozwiązanie czy też szkoda pieniędzy? Dariusz Kułak przedstawia alternatywne elementy do Netrunnera. Nie gram, nie znam się, ale niektóre propozycje wyglądają ciekawie. Czy są praktyczne i warte swojej ceny? Pozostawiam to graczom. Marcin Kurpiński opisuje swoją wizytę w Empiku i zaskoczenie wynikające z powiększenia się zasobów gier planszowych na półkach w tym salonie. Przeczytajcie, co za cuda znalazł.

Na Polterze ukazał się pierwszy odcinek cyklu – Rodowody cywilizacji. Przeczytacie między innymi o grze Eufrat i Tygrys, ale również o kilku nowszych tytułach jest Pretor czy Nehemiah. Wczoraj kolega o tym pisał, ale ponawiam temat, bo łączenie przyjemnego (gry) z pożytecznym (nauka, historia) to świetna sprawa.

Na Przystanek Planszówka ukazał się felieton o Preppersach. Kto to? Przeczytacie w linku. Ja wiem jedno. Bez brzoskwiń w puszce na apokalipsę mój mąż się nie pisze.

Na stronie for2players ukazała się recenzja gry CLASH: Jihad vs. McWorld.

Wydawnictwa:

Jeśli na bieżąco śledzicie zapowiedzi polskich wydawnictw, to zapewne nie ominął Was fakt, iż Rebel wydaje w tym roku Lords of Xidit oraz Dixit: Marzenia.

Wiadomości z zagranicy:

Już dziesięć lat na rynku jest gra Power Grid. W związku z tym, w tym roku ukaże się jej nowa edycja – Power Grid deluxe: Europe/North America. Wyczekujcie jej w październiku.

Swoje zapowiedzi zaprezentowało też wydawnictwo Kosmos. W tym roku wydadzą pierwszy duży dodatek do Legends of Andor (Legendy krainy Andor) zawierający między innymi nową mapę.  Na sierpień zapowiedziano wydanie gry 7 Steps. Póki co, wiadomo, że gra będzie oparta na cyfrze siedem.  W październiku tego roku ukaże się również kolejna gra z serii gier dla dwojga – Jäger und Späher (Myśliwi i Zwiadowcy). Śledźcie uważnie i wyczekujcie angielskiej edycji tej gry, no chyba, że znacie język niemiecki.

Szykuje się również nowy dodatek do Race for the Galaxy – Xeno Invasion. Gra jest praktycznie gotowa. Czeka ją tylko kilka szlifów graficznych. Premiera przewidziana jest przez Rio Grande Games na 2015 rok. W tym roku nakładem tego wydawnictwa ma się ukazać gra Roll for the Galaxy oparta oczywiście na grze Race for the Galaxy.Jak sama nazwa wskazuje będziemy kulać kostkami.

Jeżeli chcecie poznać więcej nowości, które ukażą się w tym roku, to zapraszam na kanał The Dice Tower. Ekipa była na Origins 2014 i spotkała wielu przedstawicieli wydawnictw z całego świata a oni podzielili się wieloma zapowiedziami gier. Nam już kilka wpadło w oko.

Pozdrawiam, Sylwia – for2players

for2players