Gry planszowe w pugułce #101

galakta.jpg– Wydawnictwo Galakta ogłosiło poszukuje nowych autorów. W tym celu zorganizowało konkurs na projekt gry planszowej. Ponadto – jak informuje na swojej stronie internetowej – wkrótce zostanie opublikowana informacja o rekrutacji na testerów.

– Serwis GamesFanatic opublikował kolejny odcinek prognoz związanych z grami na rok 2013. Ponadto na łamach wspomnianego serwisu pojawiła się recenzja gry Mercurius.

– Na stronie BoardGameGeek pojawiła się informacja akcji nazwanej Polski MatHandel, mającej na celu wymianę gier. Więcej informacji znajdziecie klikając tutaj.

– Projekt 300 w rok, o którym zapewne większość z Was słyszała, a którego założeniem było zagranie w 300 gier w ciągu roku, dobiegł końca. Jego podsumowanie możecie przeczytać na tej stronie.

– Na łamach Świata Gier Planszowych ukazał się wywiad z Yoannem Levetem – młodym autorem gry Myrmes, która była jednym z przebojów ostatnich targów Essen.

Kuźnia Gier zaangażowała się w akcję WOŚP i podarowała orkiestrze Owsiaka zestawy kart do gry Veto!. Karty będzie można nabyć podczas organizowanej przez WOŚP imprezy w Markach po cenie niższej od detalicznej, a cały dochód zasili Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.