Gry planszowe w pigułce #111

Kuźnia Gier przypomina o aukcjach charytatywnych w ramach Fans 4 WOŚP. Jeśli jesteście zainteresowani zdobyciem unikalnych pamiątek oraz pomocą potrzebującym to nadal możecie licytować podręcznik do Wolsunga oraz rosyjską edycję gry Alcatraz: The Scapegoat. Oba przedmioty z autografami twórców.

Świat Gier Planszowych po raz dziewiąty prezentuje podsumowanie ubiegłego roku z punktu widzenia producentów gier planszowych. Tym razem na stronie ŚGP możecie przeczytać o tym, jak wyglądał rok 2012 w wydawnictwie Galakta. Opowiada Michał Walczak-Ślusarczyk.

– Na łamach serwisu GamesFanatic ukazała się recenzja gry logicznej Rush Hour od wydawnictwa Egmont. Przeczytać ja możecie na tej stronie.

– Jak informuje wydawnictwo Portal – zakończone rozmowy dotyczące włoskiego wydania gry Robinson Crusoe. Wydawcą we Włoszech będzie firma Uplay.it odpowiedzialnej za wydanie takich gier jak Ora et Labora, Suburbia czy King of Tokyo. Poza wydaniem włoskim i polskim dodrukiem Robinsona w tym roku mają się ukazać wydania: angielskie, niemieckie, francuskie, rosyjskie oraz chińskie.

– Wydawnictwo Lacerta informuje, że w najbliższy weekend(26-27. stycznia) odbędzie się turniej gry Innowacje. turniej odbędzie się w ramach V Festiwalu Gier Planszowych w Brzegu. Instrukcję do gry możecie pobrać klikając tutaj. Pełen program festiwalu możecie zobaczyć na oficjalnej stronie imprezy.