Skrót newsów #12

newsZapowiedziano grę “1969” z wydawnictwa Cranio Creations, która traktować będzie o technologicznym wyścigu między USA a ZSRR w okresie zimnej wojny. Celem jest wysłanie człowieka na księżyc nim zrobią to pozostali gracze.

Tytuł zawierać będzie mnóstwo euro-kostek [traktowanych jako naukowców] i kart. W trakcie swojej tury przyjmujemy osiągany dochód, wynajmujemy jajogłowych do badań, pozyskuemy karty badań, które posłużą do przyśpieszenia własnego rozwoju, albo spowolnienia wrogiego, a wreszcie podejmujemy się misji. Gdy takowa się powiedzie,  otrzymamy punkty prestiżu, które przybliżają nas do zwycięstwa. Clue tej gry kryje się w wyborach: tego, których naukowców powinniśmy wynająć [dzielą się na kilka rodzajów], a także jakie karty i w jakim momencie powinniśmy zagrać.

GLADIATORI

Wkrótce na półki sklepowe trafi “Gladiatori“, która jest przedstawicielem gatunku card-driven, czyli w całości oparta na zagrywanych kartach. Przez 12 rund toczymy zażartą walkę na śmierć i życie, którą podzielono z kolei na sześć tur. Zamysł kręci się wokół wyboru: czy zachować kartę na ręku [reprezentuje energię potrzebną do wykonywania lepszych akcji], czy też wyłożyć na stole jako punkt obrażeń [przy trafieniu dodamy go do ogólnej sumy]. Może też posłużyć do obrony, ale wtedy anulowanie obrażenia wymusza na nas pozbycia się jej permamentnie z gry. Ranni gracze mogą więc mniej. Fajny detal.

Podczas fazy odpoczynku [zdarza się raz na dwie rundy] gracze mogą zabrać zagrane karty z powrotem na rękę, odzyskując możliwości jakie zapewnia. Wszystko to, w połączeniu z unikalnym charakterstykami postaci i rozmaitymi przedmiotami, daje nadzieję na sporą regrywalność.