Skrót newsów #2

news.pngDzisiaj piszemy między innymi o koneksjach planszówek z radiem, publikacji zapisków autora z gry “Warriors & Traders“, “making of” naszej rodzimej, planszowej telewizji “Board Games Factory”, mobilnej odsłony rodzimego “Kingpin” na komórki i kilku innych sprawach, które zmieściliśmy w jednym wpisie. Dla Twojej wygody oczywiście.

Egmont rozpoczyna współpracę ze szwedzką firmą firmą Mindtwister, czego efektem będzie wydanie w Polsce dwóch tytułów: Pantago, oraz nowość ostatnich targów w Norymberdze, Colorio. W pierwszym tytule chodzi o układanie w rzędzie pięciu kul swojego koloru, a haczyk polega na tym, iż po wyłożeniu jednej z nich, gracz musi przekręcić jedną z czterech ruchomych części planszy o 90 stopni. Colorio z kolei polega na tym, iż gracze przemieszczają białe korki na planszy i starają się zapamiętywać kolory zakrywanych pól. Jeżeli gracz, podnosząc korek z planszy, odkryje piąte pole w tym samym kolorze, odpada z gry! Gra się kończy, gdy pozostanie tylko jeden gracz – to on wygrywa grę. Obie przeznaczone są dla dwóch osób, a ich premiera zaplanowana jest na II kwartał 2012 roku.

“Deathwing: Space Marine Pack” jest już dostępny w sklepie online Fantasy Flight Games. Wydanie łączy “Mission Pack 1”, “Space Marine Pack 1” oraz “Tyranid Enemy Pack” w jeden pakiet dostępny w systemie “druku na żądanie”. Szczegóły znajdziemy na stronie wydawnictwa.

Wydawnictwo FFG opublikowało FAQ do gry “”Blood Bowl: Team Manager”, którego dystrybucją i polską edycją zarazem zajmuje się firma Galakta.

Telewizja internetowa, “Board Games Factory” umieściła na swoim profilu galerię z cyklu “making of”, czyli produkcji zza kulis. Ponadto dostępny jest nowy odcinek poświęcony grze “Carcassone”.

Gra autorstwa Andrei Novac’a, “Warriors & Traders”, prezentowana na zeszłorocznych targach Spiel 2011 w Essen, doczekała się własnych dzienników prezentujących proces produkcji. Tytuł ten jest turową grą strategiczną umiejscowioną w mrocznych wiekach. Każdy gracz rozpoczyna jako władca małego kraju i dąży do stworzenia imperium. Kombinacja strategii i kilku mechanizmów o których można poczytać w naszej planszopedii [area control, action point allowance i handel]. Całość zamykająca się w około dwóch godzinach.

Polskie radio “Czwórka” podjęło temat plansz – audycji z ich udziałem można odsłuchać tutaj.

Pod koniec zeszłego roku Kuźnia Gier informowała o pracach nad cyfrową wersją gry planszowej Kingpin na smartfony. Doszło do pewnego opóźnienia w stosunku do pierwotnych zapowiedzi, ale wszystko wskazuje na to, że gra ukaże się już w przyszłym miesiącu. Tymczasem na oficjalnym konci Kuźni na YouTube zadebiutował jej trailer. Kingpina na platformy iOS i Android przygotowała firma Mobile Wings.