Ofensywa G3 – informacja prasowa.

Na pierwszą połowę roku wydawnictwo G3 zaplanowało wiele nowości. Firma z Konina obok kontynuacji sprawdzonych hitów, wprowadzi na polski rynek zupełnie nowe tytuły. Wśród nich znaleźć można kolejne serie Czarnych historii i rozszerzenie Rekinów biznesu, a także zaskakującą i dynamiczną grę karcianą Zbuduj swoje miasto i doskonałą rodzinną grę SET.

W grze karcianej Toma Lehmanna, “Zbuduj własne miasto” każdy będzie miał szansę projektować miasto na miarę własnych potrzeb i możliwości. Budowanie w tym wypadku nie jest, jak to w życiu bywa, długotrwałym i kosztownym procesem. To zabawa, która polega na tym, że gracze w swoich turach stawiają we własnych miastach nowe obiekty, które zapewniają im przychód oraz niezmiernie ważne punkty zwycięstwa. Planowane z rozmachem inwestycje dają uczestnikom niepowtarzalną okazję do stworzenia wymyślonego przez siebie miasta. Możliwości jego rozwoju jest bardzo wiele, dlatego gra jest bardzo dynamiczna i zaskakująca. Niespodziewane zwroty akcji mogą niekiedy całkowicie zmienić sytuację w grze. Ci, którzy na początku prędko pną się do zwycięstwa nagle mogą stracić dobrą passę, a czujni współgracze niepostrzeżenie wysunąć się na prowadzenie. Czasami okazuje się, że założony na początku „plan budowy” wziął w łeb i prędko trzeba opracować nową strategię. Najważniejsze, by budować tak, żeby nasze działania przyniosły wymierne korzyści. Łatwe do opanowania, a jednocześnie interesujące i dające wiele możliwości taktycznych reguły Zbuduj swoje miasto, zapewnią doskonałą zabawę osobom w każdym wieku.

Czas spojrzeć na wampiry i duchy w innym, jaśniejszym świetle! Po raz pierwszy w Polsce swą premierę będzie miała specjalna edycja bestellerowych Czarnych historii. Tym razem przeznaczona będzie ona dla sprytnych łowców duchów od 8 lat. Białe historie – bo o nich mowa, to zestaw 50 strasznych zagadek o upiornych i nadprzyrodzonych zjawiskach. Uczestnicy spotkają się ze zjawami, duchami i wampirami. Przeniosą się do starych zamczysk i budzących dreszczyk emocji okolic. Białe historie pomogą pokonać strach dzieciom, które boją się upiorów, wampirów, czy duchów. Dzięki pouczającym i zabawnym historiom będą one mogły poznać moc zjawisk nadprzyrodzonych, odkryć przyczyny tajemniczych zdarzeń i dowiedzieć się, że istnieją również przyjazne i życzliwe duchy. Na pewno wiele rzeczy nie będzie tu takimi, jakimi się wydają …

Zestaw 4. części Czarnych historii jest juz dostępny w naszej ofercie. Każde wydanie jest wyjątkowe i kolejno podbijało serca kryminalnych zagadek nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Swoją premierę już niedługo będzie miała 5. część Czarnych historii. Znów będziecie mieli szansę stanąć przed strasznymi opowieściami i sprawdzić, ile emocji jesteście w stanie wytrzymać. Wszystkie wydania Czarnych historii łączy specyficzna oprawa graficzna Bernarda Skopnika. Tworzą ją doskonale znane z wcześniejszych wersji trzy kolory: czarne jak kruk historie, nakrapiane krwisto czerwonym atramentem i biała karta, którą trzeba wypełnić. Nowe historie to zbiór najbardziej elektryzujących i intrygujących opowieści, które uczestnicy muszą dokładnie przebadać, aby odnaleźć dowody zbrodni i sprawców tajemniczych przestępstw.

Dla wszystkich miłośników Czarnych historii mamy doskonałą wiadomość. Mniej więcej w połowie roku naszą ofertę wzbogaci specjalna edycja tej doskonałej gry imprezowej – Czarne historie – Śmiertelne wakacje. Wszystkie groteskowe, makabryczne i wręcz niewiarygodne opowieści, które zostały przedstawione na kartach, wydarzyły się w czasie najpiękniejszych dni w roku – podczas wakacyjnych przygód. Nieprzyjemne wypadki na drodze, fatalne nieporozumienia z mieszkańcami, śmiertelne pamiątki, gwałtowne wybuchy… Czarne historie – Śmiertelne wakacje to obowiązkowy bagaż każdego turysty. Niektóre przypadki śmierci przedstawione na kartach mogą posłużyć innym jako sygnał ostrzegawczy. Nie dość, że są pouczające, stanowią również ekscytującą rozrywkę, ale do tego chyba nikogo nie trzeba już przekonywać…

Rekiny biznesu to gra karciana, znanego niemieckiego autora Friedemanna Friese. Przeznaczona jest dla osób niebojących się wyzwań związanych z inwestowaniem pieniędzy i tych obdarzonych poczuciem humoru. Ze względu na swój spektakularny sukces, gra szybko doczekała się rozszerzenia. Wprowadza ono do rozgrywki 60 nowych kart, których właściciele zostaną ustaleni w zażartych aukcjach. Zestaw Rekiny biznesu – Szare eminencje umożliwi graczom wylicytowanie dla siebie jeszcze więcej fabryk i symboli statusu oraz wprowadzi nowe, chytre akcje, które będą pomocne w pokonaniu przeciwników podczas walki o pieniądze i sławę. Choć droga do sukcesu najeżona jest pułapkami stawianymi przez innych graczy, to od naszego temperamentu zależy, czy przebrniemy przez tę podróż pełną zaskakujących zwrotów akcji. Na rynku Rekinów biznesu najlepiej opłacana jest dobra rozrywka!

Prosta talia kart daje wiele frajdy! Krótki czas gry, łatwe zasady to niewątpliwe zalety gry karcianej SET. W zestawie znajduje się 81 kart w trzech różnych kolorach, z trzema odmiennymi symbolami i trzema rodzajami wypełnienia. Różnorodność tych kart sprawia, że każda z nich jest inna. Z uwagi na to, że liczba 3 odgrywa w tej grze istotną rolę, zadaniem graczy jest zebranie trzech odpowiednio dopasowanych kart. Wszystkie muszą być tego samego koloru lub każda innego, wszystkie muszą zawierać ten sam kształt lub każda zupełnie inny, na każdej ma być ta sama lub całkowicie inna ilość elementów i wreszcie, wszystkie karty muszą mieć ten sam rodzaj wypełnienia albo wręcz przeciwnie – każda powinna mieć inny. Tytułowych setów w czasie gry szuka się wśród 12 wyłożonych na środku kart. Uczestnicy mają równe szanse na zwycięstwo, gdyż wszyscy grają jednocześnie. Kluczem do zwycięstwa będzie refleks i spostrzegawczość. Zaprojektowany przez nas nowy layaut gry SET będzie jej kolejną zaletą. Całość poznają Państwo już wkrótce!

Znane z oryginalnych i spektakularnych pomysłów wydawnictwo Drei Magier Spiele przygotowało serię zabawnych i efektownie wydanych gier dla dzieci. To aż 6 nowych gier planszowych i 2 gry karciane. Każda z nich rozwija dziecięcą wyobraźnię oraz poprawia zręczność i koncentrację młodych miłośników planszówek. Wszystkie charakteryzują się niecodziennymi elementami i prostymi zasadami. Osoby lubiące oryginalne pomysły na spędzenie czasu z rodziną będą zachwycone przyjemną rywalizacją, jaką będą mogły cieszyć się w trakcie każdej rozgrywki. Dodatkowym atutem jest fakt, że tyły opakowań gier tego niemieckiego wydawnictwa występują w języku polskim.