Nowość od Hobbitów – Kontrast

 

Informacja prasowa od wydawnictwa Hobbity.eu

Z przyjemnością zapowiadamy premierę gry „Kontrast”, która odbędzie się w już w bieżącym tygodniu. Inną dobrą informacją jest kolejny dodruk bestsellerowego “Tokaido”, który ponownie trafi na półki sklepów i księgarni.

 „Kontrast” to gra, w której nie ma złych odpowiedzi. Graj strategicznie obserwując symbole, których nie mogą zagrać pozostali gracze, graj taktycznie lub zdaj się na swój instynkt …

Jak grać?

Rozdaj każdemu z graczy po 6 kart SYMBOLI. Każdy z Was ma 12 różnych symboli. Każdy gracz bez podglądania tasuje swoje karty SYMBOLI i kładzie 2 z nich odkryte przed sobą.

Potasowane karty obrazków należy położyć na środku stołu. Każdy gracz musi wybrać spośród 8 symboli w ręku ten, który jego zdaniem najlepiej pasuje do obrazka znajdującego się na środku stołu. Każdy gracz kładzie wybraną przez siebie kartę symbolu zakrytą tak, aby wybrany symbol znajdował się bliżej obrazka.

Gracze równocześnie odwracają swoje karty, pokazując wybrany przez siebie symbol. Tylko symbol wybrany przez WIĘKSZOŚĆ przynosi 1 punkt! Każdy gracz, który wybrał wygrywający symbol otrzymuje 1 kartę OBRAZKA z góry talii, oznaczając w ten sposób zdobyty punkt. Każdy gracz przesuwa zagraną kartę SYMBOLI na prawą stronę 2 kart, które znajdują się przed nim, a następnie dobiera do ręki kartę SYMBOLI leżącą po lewej stronie tych kart.

Od razu rozpoczyna się nowa tura z nowym obrazkiem widocznym na górze talii.

Przygotowaliśmy 5. odcinkowy mini – serial, który pozwala poznać zasady i aspekty tej nietuzinkowej gry. Zapraszamy na nasz kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/wwwHOBBITYeu/.

Powstała również specjalna strona www dedykowana grze Kontrast: http://www.kontrast.hobbity.eu ze skrótem zasad oraz filmem promującym grę.