GRY PLANSZOWE W PIGUŁCE #359

imagesSłowem wstępu:

Zapraszam na kolejną porcję newsów.

Nadchodzące wydarzenia:

24 maja w Trzebnicy odbędzie się I Trzebnicki Rodzinny Festiwal Gier Planszowych. 25 maja w ramach Dnia Społecznej Super Mocy, jak informuje wydawnictwo G3, będą promowane planszówki. W dniach 30 V – 1 VI w Brwinowie Konwent Fantastyki i Gier Planszowych.

Recenzje:

Na Polterze cofniemy się w czasie. Powrócimy do 2009 roku i gry Cyklady. Magiczny Labirynt prezentuje “Nikozja”. Brzmi bajecznie?

Blogi/serwisy:

Ukazał się kolejny Tydzień ZnadPlanszy #11. Michał Ozon, zapewne dobrze Wam znany, opisuje wycieczkę do Warszawy. Jaki był cel podróży? Wszystko zostało dokładnie opisane . . .

Wydawnictwa:

Wydawnictwo Rebel prezentuje katalog gier na 2014 rok.

Wisienka na torcie, czyli konkursy:

Trwa konkurs organizowany przez serwis ZnadPlanszy i sklep planszomania.pl . ZnadPlanszy wraz ze sklepem 3trolle.pl organizuje konkurs z grozą w tytule. Kolejna odsłona konkursu na GamesFanatic.pl . Pamiętajcie również o ogólnopolskich eliminacjach do Mistrzostw Polski  7 cudów świata oraz o IV Mistrzostwach Polski Carcassonne.

Wideorecenzja:

Kolega wczoraj przegapił, a jako fanka serii Firefly nie mogę tego pominąć. Gambit prezentuje najnowszy dodatek do Firefly: The Game – Pirates and Bounty Hunters.

Wiadomości z zagranicy:

Zostały ogłoszone nominacje do Spiel des Jahres 2014. Cubicle 7 zasypało kolejnymi ilustracjami kart do gry na podstawie legendarnej serii Doctor Who. FFG poinformowało fascynatów gry Descent: Journeys in the Dark, iż rozszerzenie Oath of the Outcast trafiło do sprzedaży.  

Pozdrawiam, Sylwia – for2players

 

for2players