Mice & Mystics – zapowiedź.

Amerykańskie wydawnictwo Plaid Hat Games, ogłosiło, że w czerwcu tego roku na rynku pojawi się “Mice and Mystics” – gra kooperacyjna osadzoną w settingu fantasy. Gracze wcielają się w rolę rycerzy, którzy zostali przemienieni w myszy przez zdrajcę. W nowej roli zmuszeni będą przedrzeć się przez zamek, aby ostrzec króla przed grożącym mu niebezpieczeństwem. Zważywszy jednak na fakt, iż wraz ze zmianą rozmiarów, zamek stał się prawie dwudziestokrotnie większy, nie będzie to łatwe – tym bardziej, iż droga usłana jest jego nieformalnymi mieszkańcami: szczurami, pająkami, karaluchami, a nade wszystko kotem. Więcej w rozwinięciu

Zabawa przeznaczona jest dla jednego do sześciu graczy i potrwa około 60 minut. Każda z osób zyskuje pod kontrolę mysz o unikalnych zdolnościach wciela się w mysz o unikalnych zdolnościach, które są archetypem klasyki fantasy. Do dyspozycji oddano więc wojownika, maga, łotrzyka i kilka hybryd.

W środku znajdziemy książkę z jedenastoma scenariuszami, które prowadzić będą nas krok po kroku do finału. Wydawnictwo już teraz zapowiedziało, że w przyszłości gra będzie rozwijana o dodatki w postaci m.in. nowych historii. Sama gra stawia, bowiem bardzo duży nacisk na tzw. “storytelling”, czyli mechanikę, która przemyca do zabawy elementy opowiadania historii. Na tym pomyśle oparto gry takie jak “Tales of the Arabian Nights“, czy “Agents of SMERSH“, nie wiadomo jednakże jeszcze jak miałoby zostać to rozwiązane w tym tytule.