KONKURS z Katedrą w Ulm – Rozwiązanie!
Zgodnie z obietnicą – dzisiaj rozwiązanie Konkursu z Katedrą w Ulm. Dziękuję wszystkim za przesłane zgłoszenia. Najpierw uporządkujmy wiedzę – oto poprawne odpowiedzi:
- Pełny tytuł gry to oczywiście: Ulm: Tempora In Priscum Aurum. Podtytuł: Tempora In Priscum Aurum, pochodzi z łaciny i po przetłumaczeniu na język polski oznacza mniej więcej “czasy świetności”, “złoty wiek”.
- Gra Ulm została zilustrowana przez Michaela Menzla, który jest odpowiedzialny za zilustrowanie m.in. Legends of Andor, Architekton, Osadnicy z Catanu, Filary Ziemi, Dominion, Stone Age, Rococo, Cuba… i jeszcze wiele, wiele innych
- Na okładce gry widzimy rzekę Dunaj, która przepływa przez następujące stolice: Wiedeń, Bratysława, Budapeszt i Belgrad.
- Na katedrze w grze układane są służące odmierzaniu tur kafelki.
- Budowa trwała od 1377 do 1890.
- Najwyższym kościołem jest katedra w Ulm (161,53 m) więc różnica wynosi 0
- Sławną osobą urodzoną w Ulm i zmarłą w Princeton jest Albert Einstein.
- Grą nawiązującą do jego życia jest np. Einstein: His Amazing Life and Incomparable Science, ale też Cywilizacja: Poprzez Wieki, Timeline czy Club 2%.
- Pierwsza recenzja gry Ulm pojawiła się 11 Grudnia 2016 i jej autorem jest Adrian „AiS” Stolarczyk.
- Na łamach Board Times grę Ulm zrecenzował Łukasz Hapka.
- Jego pierwsza recenzja na naszym portalu to Nox.
- Wydawnictwo Sharp Games składa się z 4 osób i jego założycielem jest Mateusz Kościelnicki.
- Wydanych gier mają na koncie 4 (na dzień wyznaczony – 16.08.2017 – Trajan miał się ukazać, ale nie został jeszcze wydany w języku polskim, jedynie ufundowany)
- Autorskimi grami wydawnictwa są: Gruzilla, Filmomaniak, Estetis – gra karciana.
- Pierwsza ‘solowa’ recenzja naczelnego Board Times to Yu-Gi-Oh Heroclix Starter, czyli potyczka w klimatach fantasy – recenzja.
- W nowej wersji Carcassonne (wersja podstawowa) są meeple koloru czarnego – ten kolor nie występuje wśród pionków w polskiej edycji gry Ulm.
- Główną nagrodę plebiscytu Planszowe Gram Prix zdobyły jak dotąd dwie gry (w tym roku odbyła się druga edycja). Są to Terraformacja Marsa i 7 Cudów Świata: Pojedynek.
- Cykl Gry planszowe i mechanizmy składa się z 8 części i dotyczyły one: Gry kooperacyjne, Gry typu dungeon crawl, Area control, Gry typu 4x, Worker placement, Deck building, Set collection, Draft.
- Mechanizmy wymienione w poprzednim pytaniu i występujące w grze Ulm to: Area control i Set collection.
- Günter Burkhardt zadebiutował grą print&play Quasselstrippe (rok 1994).
O dziwo, nie znalazł się nikt z kompletem punktów – maksymalna wartość punktowa to 17, a średnia 16. Najszybszy spośród najlepszych był Wojciech Świeboda – GRATULACJE