Dust Tactics – opis zestawu startowego Blutkreuz

Przedstawiamy kolejny opis zestawu startowego. Tym razem jeden z bardziej doświadczonych graczy Dust Tactics – Marcin Jakubczyk przygotował dla was opis zestawu startowego frakcji BLUTKREUZ.

1

Blutekreuz to specjajalna organizacja działająca wewnątrz państw Osi. To właśnie jej członkom powierzono misję  zbadania znalezionej na Antarktydzie technologii obcych. Podejrzewa się, że to właśnie agenci Blutkreuz odpowiadają za zamach na Adolfa Hitlera i będący następstwem tych wydarzeń przewrót. Celem nadrzędnym organizacji jest jak najszybsze zakończenie wojny pod zwycięskim sztandarem Osi, jednak niekiedy jej działania skupiają się na własnych priorytetach, przedkładając je ponad dążenia całego bloku.

2

Jako frakcja skupiona na własnej działalności i działająca jednocześnie w strukturach Osi, Blutkreuz Korps ma dostęp do najbardziej zaawansowanego uzbrojenia zasilanego VK, jakie stworzył człowiek: od broni laserowej po mechy bojowe, od zmartwychwstających w trakcie bitwy zombie po małpy super-żołnierzy; od potężnych broni wsparcia po najbardziej zaawansowane samoloty na świecie. Dysponując takim arsenałem stanowią siłę, której należy się obawiać. To właśnie z wspomnianych powyżej żołnierzy-zombie składa się ten zestaw startowy.

3

Bohater stojący na czele tej grupy bojowej to Frank von Stein – oficjalnie znany jako Blutkreuz Korps eksperyment nr 7, nieoficjalnie były pięściarz i sportowiec. Blutkreuz jeszcze za życia podało mu serum Wiederbelebungsserum, służące do przywracania martwych i zasilania nimi szeregów zombie. Jego umysł uległ częściowemu otępieniu, ale siła i zwinność wzrosły kilkukrotnie. Wyposażony w bojowe pazury potrafi rozszarpać każdego piechura, a nawet uszkodzić lżejsze pojazdy. Dodatkowo potrafi wprawiać się w szał bojowy, stając się wtedy prawdziwą maszyną do zabijania w walce wręcz.  Biorąc pod uwagę raporty Blutkreuz – Frank jest doskonałą maszyną do eliminacji konkretnych bohaterów i ważnych ”celów miękkich”, a przemiana w zombie pozwala na przetrwanie nawet pod najcięższym ostrzałem.

4

Braineaters – czyli koszmar który stają się rzeczywistością. Dotychczasowe eksperymenty Blutkreuz na martwych były na tyle obiecujące, że postanowiono podać serum Wiederbelebungsserum… żywym, tworząc dosłownie „żywe zombie”. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Żołnierze nie utracili możliwości myślenia czy używania broni palnej, jak działo się w przypadku zwykłych zombie. Zyskali za to ogromną wytrzymałość na obrażenia oraz nadludzką siłę. Ich ogromna odporność i umiejętność używania nietypowego dla zombie uzbrojenia mogą stanowić dla przeciwnika przykrą niespodziankę. Wszystkie te cechy sprawiają, że żołnierze zombie sąświetnymi kandydatami do samobójczych misji, których powodzenie jest bliskie zeru. W końcu czego mają się bać ci, którzy i tak już nie żyją ? Po raz pierwszy widziani na ulicach Zwierogradu, teraz trafili na Bliski Wschód by siać terror i zniszczenie.

5

Heinrich (trop) – lekki pojazd kroczący w wersji E. Jego wcześniejsze modele brały udział we wszystkich kampaniach Osi na całym świecie. Po pierwszych starciach na pustyni załogi zgłaszały trudne warunki panujące w kabinie oraz problemy z pyłem w silniku. Niemieccy inżynierowie błyskawicznie dostosowali mechy do warunków tropikalnych m.in. wprowadzając otwartą kabinę i elementy zabezpieczające przed pyłem. Wyposażony jest w jedną z najbardziej śmiercionośnych broni funkcjonujących od początku wojny – poczwórnie sprzężone działka przeciwlotnicze 20mm Flakvierling. Ich ogromna szybkostrzelność pozwala łatwo pozbyć się jednostek latających, które zagrażają twoim wojskom. A gdy na niebie nie ma wrogich samolotów, można skierować je w kierunku piechoty wroga. Grad pocisków z broni głównej i dodatkowego karabinu maszynowego ostudzi zapał bojowy nawet najbardziej zahartowanych weteranów. Jednak należy pamiętać, że to nadal lekki zwiadowczy pojazd i jednostki przeciwpancerne rozprawią się z nim błyskawicznie.

6

Marcin Jakubczyk

Więcej informacji o świecie Dust i trwającej kampanii znajdziecie pod adresem https://wspieram.to/dust.

Ponadto na fanpage projektu (https://www.facebook.com/dustpolska/) trwa specjalna misja mająca na celu dodanie dodatkowych elementów osłon do każdego zestawu startowego.

7